Haber

CHP’de Görünmeye Başlayan Adaylar: Erzincan’da Sürpriz İsim

CHP’de milletvekili adayları belirlenmeye başlandı. DEVA, Gelecek, Saadet ve Demokrat Parti’nin CHP listesinden seçime girerken, Erzincan’da birinci aday olarak Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün aday gösterileceği öğrenildi.

Toplantı saat 09:30’da başladı.

CHP Parti Meclisi (PM), Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sunulacak milletvekili aday listelerini belirlemek için Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında saat 09.30’da toplandı.

T24’ten Eray Görgülü’nün haberine göre; Parti Meclisi toplantısından alınan ilk bilgilere göre Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Erzincan’ı ön sıra aday gösterecek.

Listedeki isimler şu şekilde ⬇️

Diken’den Altan Sancar’ın haberine göre aday listeleri şöyle:

ankara 1. bölge

1. Gamze Taşçı

2. Deniz Demiri

3. Okan Konuralp

4. Sadullah Ergin (DEVA)

5. Aliye Timisi Ersever

6. Mustafa Nedim Yamalı (Gelecek Partisi)

7. Deniz Çakır

8. Kemal Akkurt

9. Aysun Palalı Köktaş

10. Elif Topkaya Sevinç

11. Hüseyin Can Güner

12. Aycan Günday Koçtürk

13. Armağan Erdoğan

*Ankara 2. bölge

murat emir

İstanbul

*İstanbul 1. bölge

1. Oğuz Kaan Yayın

2. Gamze Akkuş İlgezdi

3. Fethi Açıkel

4. Gökhan Günaydın

5. Birol Aydın (Saadet Partisi)

6. Ahmet Ersağun Yücel

7. Elif Esen (DEVA)

8. Hasan Karal (DEVA)

9. Cemal Enginyurt (DP)

10. Selim Temurcu (Geleceğin Partisi)

11. Ali Gökçek

12. Suat Özçağdaş

13. Doğan Çakmak

14. Özcan Baripoğlu

15. Aşk Kılıcı

16. Olgun Çelik

*İstanbul 2. Bölge

1. Namık Tan

2. Yunus Emre

3. Gökhan Zeybek

4. Enis Berberoğlu

5. Mustafa Kaya (Saadet Partisi)

6. Yüksel Mansur Kılınç

7. İhsan Messiah Şahin (Geleceğin Partisi)

8. Evrim Rızvanoğlu (DEVA)

9. Berna Sukas

10. Fuat Yıldırım

11. Onur Aydın

12. Işık Danışmanı

13. Soner Özimer

14. Mehmet Ali Yüksel

15. Şaban Karaaslan

16. Elmas Aruz

*İstanbul 3. Bölge

1. Engin Altay

2. Erdoğan Toprak

3. Türkan Elci

4. İlhan Kesici

5. Zeynel Emre

6. Uygar Yılmaz (DEVA)

7. Bülent Kaya (Saadet Partisi)

8. Doğan Demir (Gelecek Partisi)

9. Özgür Karabat

10. Mustafa Yeneroğlu (DEVA)

11. Turan Taşkın Özer

12. Doruk Bulut

13. Oğuz Kemal Yakar

14. Turgay Özcan

15. Utku Caner Çaykara

16. Habibe Çiftçioğlu (Gelecek Partisi)

*İzmir 1. Bölge

  • Yüksel Taşkın

  • Ahmet Tuncay Özkan

  • Sevda ERdan Kılıç

  • murat bakan

  • Ednan Arslan

  • Seda Kaya (DEVA)

  • Haydar Altıntaş (DP)

  • Devrim Barış Çelik

  • Sefer İpekli

  • Güldem Atabay

  • Şahbal Aras

  • Fulya Akçay

  • Mehmet Şahin Fırat

  • Birgül Değirmenci

*İzmir 2. Bölge

  • Gökçen Gökçen

  • Rıfat Nalbantoğlu

  • Rahmi Aşkın Türeli

  • Mahir Polat

  • Salih Uzun (DP)

  • Deniz Yücel

  • Deniz Bilici (Gelecek Partisi)

  • Hüseyin Sezer

  • Esin Doğan Metin

  • Altan İnanç

  • Emine Helin İnan Kınay

  • Ayten Gülsever

  • Nursen Balcı

  • Burak Kotan

Adana

1. Orhan Sümer

2. Müzeyyen Şevkin

3. Burhannetin Bulut

4. Sadullah Kısacık (DEVA)

5. Ayhan Barut

6. Berke Duvan

7. Hüseyin Keser

8. Erkan Karakaya

9. Orhan Cemiyeti

10. Kübra Özbiçer

11. Ahmet Korkmaz

12. Sercan Polat

13. Murat Öztanriöver

14. Ebru Yılmaz

15. Elife Müftüoğlu

antalya

  • Sururi Corabatur

  • cavit arı

  • Aliye Coşar

  • mustafa erdem

  • Şereffettin Kılıç (Saadet Partisi)

  • Serap Yazıcı Özbudun (Gelecek Partisi)

  • Murat Özçelik

  • Ercüment Taşdemir

  • Nilüfer Defeci

  • Vahap Tuncer

  • Sibel Gezen

  • Ramiz Atakan

  • Emrah Yurtlak

  • zehra milli

  • Hatice Kübra Turan

  • Müge Gezici Uysal

  • Mehmet Gök

haberodunpazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu