Yaşam

Cumhuriyetin yüzü Ayvalık’ta ATATÜRK Türkiye’sine yakışan kutlamalar…

CUMHURİYETİN YÜZÜ AYVALIK’TA, ATATÜRK TÜRKİYE’NİN ARKASINDA KUTLAMALAR…
Ayvalık Belediyesi, Cumhuriyetin 100’üncü yılını Atatürk Türkiye’sine yakışan törenlerle kutlamaya hazırlanıyor. Ayvalık’ta hafta boyunca sokaklardan meydanlara, salonlardan stadyumlara kadar ilçenin her noktasında Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşanacak.
Etkinlikler, 24 Ekim Salı günü saat 20.30’da İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde Mesut Duran Müzik Derneği’nin Cumhuriyet Konseri ile başlayacak ve ardından 25 Ekim Çarşamba günü saat 17.30’da Vural Sinema Nejat Uygur Sahnesi’nde Mustafa Kemal Atatürk’ün 3D Gösterimi ile devam edecek. 25 Ekim Perşembe. Her akşam saat 20.30’da Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi’nde İstiklal Hanımları Tiyatrosu ve Cuma günü İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde Anadolu’dan Sesler Kurtuluş Türküleri Korosu ile doyasıya yaşanacak. 27 Ekim, 20.30.
28 Ekim Cumartesi günü saat 12.30’da Ayvalık Gümrük Cephesi’nden Cumhuriyet Meydanı’na Gençlik Yürüyüşü gerçekleştirilecek, ardından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ve 1923 Ölümsüz Ağaç Zeytin Fidanı dağıtımı gerçekleştirilecek.
29 Ekim Pazar günü ise saat 19.30’da Öğretmenevi’nden Cumhuriyet Meydanı’na yapılacak Fener Alayı ile kutlamalar sona erecek ve ardından saat 20.30’da Ayvalık Belediyesi Amfi Tiyatrosu’nda Bulutsuzluğun 100. Yılı Hasret Konseri gerçekleştirilecek.
Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, tüm vatandaşları Cumhuriyetin Yüzü Ayvalık’ta Cumhuriyetin 100. Yıl coşkusunu bir arada yaşamaya davet ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kapakliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu