Haber

Burak Sergen ile Eski Eşi Işıl Sergen Arasındaki Nafaka Krizi Devam Ediyor: ”Hapse Girmekten Korkuyorum”

Ekranların başarılı oyuncularından Burak Sergen, özel hayatıyla da sık sık gündem oluyor. 2018 yılında boşandığı eski Işıl Sergen’e çocuğu için 20 bin TL nafaka ödüyordu. Ancak nafaka ücreti 41 bin TL’ye çıkınca Sergen nafakanın indirilmesi için dava açtı ve Işıl Sergen sosyal medyadan sert tepki gösterdi. Davanın devam ettiğini belirten ünlü isim, nafaka borcundan dolayı hapis yatabileceğini söyledi.

Televizyonun başarılı isimlerinden biri olan Burak Sergen, son günlerde özel hayatıyla gündemde.

Ünlü ismin 2018 yılında 19 yıllık eşi ve çocuğunun annesi Işıl Sergen ile yollarını ayırdığını ve 20 bin TL nafaka ödenmesine karar verildiğini hatırlarsınız.

Geçen ocak ayında nafaka bedeli 41 bin TL’ye çıkınca Burak Sergen nafakanın düşürülmesi için dava açmış ve çiftin ortasında kriz çıkmıştı.

Oyuncunun avukatı mahkemede, Covid-19 hastalığı nedeniyle uzun süre hastanede yatan müvekkilinin eskisi gibi kolay iş bulamayacağını, bulduğu işler karşılığında düşük ücretler aldığını ifade etti. Dilekçede ayrıca müvekkilinin nafaka ödeyebilmek için evini ve arabasını sattığından bahsetmiştir. Işıl Sergen’in sadece oyunculuk değil, emlak ve kuyumculukta da çalışmasını, nafakanın 10 bin liraya düşürülmesini istediler.

Işıl Sergen bu davanın ardından sosyal medya hesabından “Kadına şiddet her boyutuyla yaşanıyor” diyerek tepki gösterdi.

Burak Sergen, uzun süredir devam eden nafaka krizine ilişkin, “18 bin lira nafaka ödemeyi kabul ettim. Protokole göre nafaka bir yıl sonra artıyor. 18 binden 25’e çıkarıp müzakere etmek istedik. 70 bin Türk Lirası talep edildi. Bu parayı ödeyemeyiz. Bu yüzden 3 ay hapis cezasına çarptırıldım. Şu anda cezanın temyiz süresini bekliyoruz” dedi.

Eski eşinin iyi niyetini suistimal ettiğini söyleyen oyuncu, “Korkarım hapse gireceğim. Bodrum’da ev sattım yüklü bir ödeme yaptım. Covid döneminde hastalandım ama yine setlere gittim, sırf nafaka ödeyebilmek için çalıştım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu