Haber

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen yaklaşık 40 bin vatandaşın Konya’da misafir edildiğini bildirdi.

Angı, partisinin il teşkilatında düzenlediği basın toplantısında, depremin olduğu bölgelerde Konya’nın adının takdir edildiğini belirtti.

Angı, sarsıntılı bölgede çalışmalarından dolayı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız ilk andan itibaren tüm kamu kurumlarını ve belediyenin arama kurtarma araçlarını bölgeye sevk ettiler ve hemen yola çıktılar. Hatay’ın ihtiyacı olan tüm çalışmaları gruplarımız ortaya koydu. Arama kurtarma ekipleri ise yaralıları enkazdan çıkardı.Altyapı çalışmaları da yapıldı.Tüm kamu kurumlarımızın yöneticileri, hepsi görevlerini hakkıyla yerine getirmenin gayreti içindeydi.”

Bölgede kurulacak “Konteyner Kent Konya” için ilk tırların yola çıktığını hatırlatan Angı, kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.

Angı, depremlerin ardından Konya’ya gelen mağdur sayısı hakkında da bilgi vererek, “Resmi rakamlara baktığımızda Konya’ya gelen yaklaşık 36 bin 500 misafirimiz var. Bu muhtemelen 40 bin civarındadır. Bizim de kardeşlerimiz var. kendi imkanlarıyla gelip akrabalarının yanına yerleşenler.Buna ilçeler de dahildir.”

Konya’da konut kiralarının deprem sonrası fırsatçılar tarafından artırıldığı iddialarını ikna eden Angı, birkaç fırsatçının deprem bölgesinde gece gündüz çalışan insanların emeğine gölge düşürdüğünü ve devletin bu fırsatçılara karşı gerekli önlemleri aldığını belirtti.

Angı, bir gazetecinin statlarda atılan sloganlarla ilgili sorusuna, “Stadyumları siyasi arenaya çevirirsek işler çok karışır. Her partinin taraftarı tribünleri kendi sloganlarıyla doldurur. Spor, sporyok olmak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu