Haber

2018’de liste başı! Sinan Ateş’in öldürülmesiyle gündeme gelen MHP’li Olcay Kılavuz bu kez 4. sıradan aday oldu.

mp 14 Mayıs’ta yapılacak 28’inci Milletvekili Seçimi aday listesi belli oldu. MHP Genel Lideri Devlet BahçeliMemleketi Osmaniyeli’nin adayının 1. sırada yer aldığı listeye göre, mevcut 48 milletvekilinden 43’ü yeniden aday olurken, 5 milletvekili listede yer almadı.

BU KEZ 4’ÜNCÜ ADAY ADAY

Hukuk Bürolarının eski Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesinde adı gündeme gelen Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Mersin’de 4. sıradan aday gösterildi. Kılavuz 2018 seçimlerinde birinci aday olarak gösterilmiş ve MHP’nin Mersin’de iki milletvekili çıkarmıştı.

REHBERDEN İLK AÇIKLAMA

Öte yandan sosyal medya platformu Twitter’da Bahçeli’nin Rehber’in “üzerini çizdiği” yorumları yapıldı. Rehber, sosyal medya hesabından şunları söyledi; “Önderliğimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin takdir ve onayıyla 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde MHP Mersin Milletvekili adayı olan tüm meslektaşlarımızı tebrik eder, milletvekili adaylarımıza hayırlı olmasını dilerim. vatan, millet, davamız ve Mersin.Dün, bugün ve yarın mübarek davamız, fedakar ve özverili teşkilatımız Sayın Devlet Bahçeli’nin emrin ve hizmetindeyiz.”

5 PROXY LİSTELENDİ

Mecliste 48 sandalyesi bulunan MHP’den sadece 5 milletvekili liste dışı bırakıldı. Bursa Milletvekili Mustafa Hidayet Vahapoğlu, Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan ve Konya Milletvekili Esin kara listelerde yer bulamadı.

nazimiye-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu